![]() |
![]() Майски празници в Англия![]()
» Маршрут
София – ЛОНДОН – София
» Дати:
02.05.2026 г.
5 дни / 4 нощувки цена от: 1069.00 € / 2090.78 лв. Майски празници в ЛОНДОНСофия – Лондон – замъкът Уиндзор – Лондон – София
самолетна програма 5 дни/ 4 нощувки/ 4 закуски дати: 02.05.2026
Програма
1 ден София - Лондон Полет на авиокомпания BULGARIA AIR в 06.25 ч. от аерогара София за Лондон. Кацане на летище Хийтроу в 08.05 ч. Трансфер от летището и начало на полудневна обиколка на Лондон с автобус и екскурзовод, включваща Катедралата Сейнт Пол, Тауър и Тауър Бридж, площад Трафалгар с колоната на адмирал Нелсън, Уестминстърското абатство - Парламента и часовниковата кула Биг Бен, Оксфорд и Риджънт стрийт, Пикадили, Бъкингамския дворец и паметника на кралица Виктория, казармите на Кралската гвардия, Даунинг Стрийт. Настаняване в хотел The President 3***, централно разположен, в близост до Британския музей. Свободно време за кратка почивка и обяд. Придвижване с метрото до Уестминстър. Спирка за снимки на Уестминстър – седалище на английския парламент. Възможност да се повозите на Лондонското око/London Еye и да се насладите на града от „птичи поглед“. Разходка до Уайт хол – синоним на политическия живот на столицата, и до къщата с № 10 на Даунинг стрийт - официалната резиденция на Министър – председателя и площад Трафалгар, където се намират паметника на адмирал Нелсън и Националната художествена галерия. Свободно време за вечеря в Ковънт Гардън – районът на лондонските ресторанти и театри. Връщане в хотела. Нощувка.
2 ден Лондон – Гринуич – Тауър Закуска. Придружени от водача на групата, ще се посети района на Гринуич като дотам ще имате възможност да се запознаете с удивителните сгради по двата бряга на река Темза на борда на специално нает за целта ферибот с коментари на английски език на живо. По желание, срещу съответната такса вход, можете да посетите Кралската обсерватория и нулевия меридиан, както и да си направите снимки, стъпили едновременно в Западното и Източното полукълбо (има такса вход за Кралската Обсерватория и Къти Сарк, която се заплаща по желание на място). Свободно време за обяд. Следобед – разходка по Тауър Бридж и снимки на крепостта Тауър, където се пазят кралските регалии /корони, скиптри, кълба/, пазителите на крепостта – легендарните Бийфитъри, както и гарваните, свързани с легендата за величието и просперитета на Обединеното кралство. Оръжия, доспехи, тайни коридори в стените, екзекуции… Разбулване на кралски тайни, пазени от векове. Посещение на Монумента, спомен за Големия пожар от 1666 г. и на катедралата Сейнт Пол /отвън/ в Лондонското Сити. Свободно време за вечеря. Връщане в хотела. Нощувка.
3 ден Лондон Закуска. Посещение на Британския музей – разказ за вековната история на човечеството, пресъздаден чрез ценни предмети, ръкописи, рисунки, антики от Египет, Гърция, Рим, Близкия и Далечния Изток… Докосване до историята на човешката култура от древността до наши дни. Посещение на Пикадили Съркъс – място на първите билбордове в Европа и статуята на „Ангела на милосърдието“. Разходка по най-дългата търговска улица в Европа - Оксфорд стрийт или Риджинът стрийт и свободно време за вечеря. Връщане в хотела. Нощувка.
4 ден Лондон – замъкът Уиндзор Закуска. Свободно време. По желание и срещу допълнително заплащане - 6-часова автобусна екскурзия (изисква се предварителна заявка при сключване на договора за пътуване и плащане с основния пакет) до Уиндзор. Посещение на замъка, превърнал се в резиденция на английското кралско семейство, който е един от най-впечатляващите в Англия и има почти 1000-годишна история. Потапяне в света на кралските особи чрез техните елегантните държавни апартаменти с картини на Леонардо да Винчи и Рембранд, къщата за кукли на кралица Мери и параклиса, посветен на Свети Георги и Ордена на жартиерта. Връщане в хотела в Лондон. Свободно време за индивидуално посещение на Музея на Мадам Тюсо с восъчните фигури или на Националната галерия. Нощувка.
5 ден Лондон – София Закуска. Освобождаване на стаите до 11.00 ч. /можете да оставите куфарите си в багажното отделение на хотела/. Свободно време за разходка и за последни покупки или посещение на музея „Виктория и Алберт“ в района на Кенсингтън. Трансфер хотел - летище. Полет на авиокомпания BULGARIA AIR в 17.55 ч. за София. Кацане в 23.15 ч.
Забележка: Придвижването в рамките на Лондон е с градски транспорт – изключение прави включената в пакетната цена панорамна автобусна обиколка и ползвания организиран транспорт при допълнителната екскурзия. Забележка: Придвижването в рамките на Лондон е с градски транспорт – изключение прави включената в пакетната цена панорамна автобусна обиколка и ползвания организиран транспорт при допълнителната екскурзия.
Цената включва:
Цената не включва:
Допълнителни екскурзии
(необходима е предварителна заявка при сключване на договора за пътуване и плащане с основния пакет): * Разходка с корабче по Темза до Гринуич (има такса вход за Кралската Обсерватория и Къти Сарк, която се заплаща по желание на място) – за възрастни- 36 EUR/70,41 лв., за деца до 15 г.- 26 EUR/50,85 лв., * Пакет разходка с корабче по Темза до Гринуич (има такса вход за Кралската Обсерватория и Къти Сарк, която се заплаща по желание на място) и билет за Лондонското око – за възрастни - 82 EUR/160,38 лв., за деца до 15 г.- 72 EUR/140,82 лв., * 6-часова екскурзия с водача на групата до замъка Уиндзор – за възрастни 102 EUR/199,49 лв., за младежи от 18 г. до 24 г.- 92 EUR/179,94 лв., за деца от 05-17 г. – 85 EUR/166,25 лв. (цената е валидна при мин. 20 туристи и включва организиран транспорт с автобус, водач-екскурзовод и входна такса за замъка Уиндзор). Не включва екскурзоводска беседа вътре в замъка, използва се аудиогид. Забележка: Обиколките в замъците, както и посещението на музеите се осъществяват самостоятелно и с аудиогид, ако в основната цена е включен такъв. В случай че не е включен, можете да го заплатите допълнително при влизане в обекта.
Описание на хотел The President 3* Хотел The President 3*** е разположен в квартал Блумсбъри – интелектуалното сърце на Лондон, в непосредствена близост до Бритиш Мюзиъм и в съседство с Лондонския университет. Метростанцията на Ръсел Скуеър, намираща се на 250 м от него, прави достъпа до всички значими райони на английската столица лесен и удобен. Стаите са стилно оформени, чисти и добре поддържани, предлагащи всичко необходимо за един приятен престой. В района на хотела има различни възможности за хапване – магазини, кафенета и ресторанти.
Други:
|
![]() |