Екскурзии в Турция

Нова година в Истанбул, хотел 3* - 3 нощувки

» Маршрут
София-Истанбул-София
» Дати:
29.12.2025 г., 30.12.2025 г.

5 дни / 3 нощувки

цена от: 390.00 лв.  /  199.40

 

Нова година в Истанбул, хотел 3* - 3 нощувки

 

 

Автобусна програма

5 дни / 3 нощувки / 3 закуски и избор на празнична вечеря

Дата на тръгване: 29.12.25 - 02.01.26

 

с възможност за дневно пътуване, тръгване на 30.12.25 - 4 дни / 3 нощувки/ 3 закуски и избор на празнична вечеря

 

 

Програма:

 

1-ви ден:

Отпътуване от София от пл. Ал. Невски и ул. Оборище в 20.00 ч.; от Shell Пазарджик - 20.45 ч.; от Пловдив - 21.45 ч. от безиностанция OMV до х-л Санкт Петербург.

Нощно преминаване на граничните пунктове Капитан Андреево и Капъ куле.

 

2-ри ден:

Пристигане в Истанбул рано сутринта.

Настаняването в хотела след 14.00 ч. (В случай, че има свободни стаи в момента на пристигане, настаняването става веднага, но ако няма багажа се оставя на рецепция и настаняването става след 14.00 ч).

Свободно време или туристическа програма по желание и с/у доплащане:

 

По желание (срещу доплащане) панорамна обиколка на Истанбул с посещение на Българската желязна църква „Свети Стефан“, след това свободно време за разходка из кокетните улички с разноцветни сгради на квартал Балат, където ще може да се опита невероятното турско кафе приготвено на пясък. Обиколката продължава към площад Таксим и пешеходният булевард Истиклял, с възможност да се посети катедралата Сан Антонио, музеят на Мадам Тюсо с восъчните фигури или свободно време за разходка. Връщане в хотела. Свободно време. След обяд по желание (срещу доплащане) посещение на МОЛ Аква Флория и Истанбул Аквариум – Освен множеството магазини, които биха задоволили и най-капризния вкус, ще намерите заведения предлагащи ястия от най-различни световни кухни, приятен пейзаж, градини, 11 кина, детски развлекателни центрове и изложбени и културни площи. С гледка към морето тераси, голям паркинг и алеи за разходки. В аквариума, може да се видят над 17 000 вида обитатели на морската флора и фауна - много видове риби, от отровни каменни риби до лимонови акули, които са много редки в света. Свободно време. По пътя посещение на кожена фабрика с модно ревю. Връщане в хотела.

По желание (срещу доплащане):

·          Вечеря на кораб по Босфора (куверта включва трансфер, вечеря, програма и неограничена консумация на местни алкохолни и безалкохолни напитки)

или

·          Вечеря в ресторант Гар мюзик хол (куверта включва трансфер, вечеря, програма и неограничена консумация на местни алкохолни и безалкохолни напитки).

Нощувка.

 

3-ти ден:

Закуска.

Свободно време или туристическа програма по желание и с/у доплащане:

По желание  (срещу доплащане) разходка с корабче по "Босфора" – една незабравима разходка, по време на която, ще чуете пленителният разказ на екскурзовода за двореца Долмабахче, за най-скъпият хотел в града - двореца Чъраан сарай, за изящната джамия Ортакьой, за двата моста над Босфора, за крепостите Румели и Анадолу хисар и най-красивият летен дворец на Османската империя Бейлербей, за кулата на девицата – Къз кулеси и др.

След това свободно време или

по желание (срещу доплащане) посещение на султанския дворец „Йълдъз” с парка – В превод името на двореца означа Звезда (Звездният дворец) и не случайно носи това име. Той е един от последните дворци на османската империя и е разположена хълма Йъздъз на площ от около 500000 кв.м. Това е изключително красив и изящен дворцов комплекс, който съперничи на европейските дворци и сега е отворен за посещение от туристи, за да разкрие своите тайни на императорския живот и архитектурен блясък.

Връщане в хотела.

Свободно време.

20.00 ч. -  ПРАЗНИЧНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРЯ.

 

4-ти ден:

Закуска. С

вободно време или туристическа програма по желание и с/у доплащане:

На обяд по желание (срещу доплащане) полудневна обиколка „Среща на два континента“ с посещение на най-голямата джамия в Турция - Чамлъджа.

Отпътуване за Азиатската част на града с преминаване по първият мост над пролива Босфор и посещение на квартал Кузгунджук, където ще имате свободно време за разходка и разглеждане на историческите сгради, кафенета и цветни улички. Най-магнетичното място в Кузгунджук е улицата с историческите синагоги, църкви и кафенета. В квартала са снимани едни от най-известните турски сериали – Сестра Перихан, Почукай на вратата ми и Черна любов. Кварталът е бил и все още е любимо място на много известни личности.

След това обиколката продължава към Буюук Чамлъджа Джамия – най-голямата джамия в Турция.

Посещение на джамията и свободно време за снимки от панорамната тераса.

Връщане обратно в Европейската част на града, където обиколката продължава в квартал Каракьой, където ще се разходите се намират уличките с кокетни магазинчета, кафенета и рибни ресторанти и също така подземната джамия.

Свободно време за разходка.

Връщане в хотела привечер.

 

По желание (срещу доплащане):

·  вечеря на кораб по Босфора (куверта включва трансфер, вечеря, програма и неограничена консумация на местни алкохолни и безалкохолни напитки)

или

· Вечеря в ресторант Гар мюзик хол (куверта включва трансфер, вечеря, програма и неограничена консумация на местни алкохолни и безалкохолни напитки).

Нощувка.

5-ти ден:

Закуска.

Отпътуване за България.

Вечерта пристигане в София.

 

 

Хотел

Възрастен в двойна стая

Трети възрастен на доп. легло в двойна стая

Дете до 5.99 г. с 2 възр. в стая на доп. легло

Дете от 6 г. до 11.99г. с 2 възр. в стая на доп. легло

х-л Декор 3*/ Юксел 3* или подобен

390 лв. / 199,40€

390 лв. / 199,40€

169 лв. / 86,41€

329 лв. / 168,22€

 

* Отстъпка от пакетната цена при собствен транспорт – 85 лв.

 

 

 

 

Цената включва:

·     Транспорт с лицензиран автобус 3*

·     3 нощувки със закуски в хотел 3* (Декор, Юксел или подобен)

·     Медицинска застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" с покритие 5000 евро за лица до 64 г. на ЗК Армеец

·     Представител на туристическата агенция

·   Багаж до 25 кг, разпределен в 1 брой ръчен багаж/дамска чанта/малка раница и 1 брой куфар/пътна чанта/ в багажните отделения на автобуса

 

Цената не включва:

·    Доплащане за медицинска застраховка за лица от 65 г. до 74г. - 15.00 лв. / 7.67 € (задължително доплащане). Лица над 74 г. се задължават сами да направят мед. застраховка и да я представят на туроператора.

·     Разходи от личен характер

·    Празнична новогодишна вечеря в ресторант Гар Мюзик хол – 195 лв. / 99.71€; за дете до 9,99 г. – 99 лв. / 50.62 €  (отива се пеша да ресторанта);

·     Празнична новогодишна вечеря на яхта по Босфора –

·     Празнична новогодишна вечеря в ресторанта на хотел Акгюн 5* -265 лв. / 143.17€ (с включен трансфер), за дете до 11,99 г. – 175 лв. / 89,48€

 

·      Доплащане за ползване на двойна седалка от един турист – 150 лв. / 76.70€

·     Доплащане за качване при възможност при мин. 10 човека от Благоевград – 20 лв. / 10.23€ , от Дупница и Радомир – 15 лв. / 7.67€, от Перник – 10 лв. / 5.12€  (При несъбран минимум от 10 човека отпътуването става от София)

·     Горивна такса, ако бъде въведена (задължително доплащане)

·     Застраховка "Отмяна на пътуване" - по желание и съгласно тарифите и условията на застрахователната компания

  

Допълнителни екскурзии:

-          Панорамна обиколка с местен екскурзовод – 20 €/ 39.11 лв. за дете до 10 г. – 15€ / 29.33 лв.

-          Трансфер до МОЛ Аква Флория – 10 € / 19.55 лв., за дете до 10 г. – 7 € / 13.69 лв. не включва билет за Аквариума – 1150 ТЛ, като той се заплаща се на място, за деца до 12 г. – 1050 ТЛ              

-          Куверт за вечеря на яхта по Босфора с шоу програма, вечеря, трансфер до пристанището и неограничена консумация на алкохолни и безалкохолни напитки местно производство – 45 € / 88.01 лв., за дете до 10 г. – 30 € / 58.67 лв.;

-          Куверт за вечеря в ресторант Гар Мюзик Хол с шоу програма, трансфер, вечеря и неограничено консумация на  алкохолни и безалкохолни напитки местно производство – 35 € / 68.45 лв., за дете до 10 г. – 25 € / 48.89 лв.

-          Разходка с корабче по Босфора с местен екскурзовод на български език – 20 € / 39.11 лв., за дете до 10 г. – 15 € / 29.33 лв.

-          Разглеждане на султанския дворец „Йълдъз” с екскурзовод на български език – 35 € / 68.45 лв. (с включена входна такса), за дете до 10 г. – 30 € / 58.67 лв.

-          Полудневна обиколка „Среща на два континента“ с посещение на джамията Чамлъджа – 25 € / 48.89 лв., за дете до 10 г. – 20 € / 39.11 лв.

 

*ВАЖНО:

 

·          Допълнителни мероприятия се заявяват и заплащат в офиса на агенцията преди отпътуването.

·          За провеждането на допълнителните екскурзии е необходим минимален брои от 20 записани туристи.

·          При заплатен допълнителен тур, но неявяване в определеното време и място за започване на тура сумата

не се възстановяват!

 

Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 40 туриста.

Крайният срок за уведомяване, в случай че минималният брой туристи за осъществяване на организираното пътуване не е набран, е както следва:

- 20 дни преди започването на изпълнението на тур. пакет включително – в случай на пътувания с продължителност, по-голяма от 6 дни

- 7 дни започване на изпълнението на тур. пакет включително – в случай на пътувания с продължителност от 2 до 6 дни

- 48 часа преди започване на изпълнението на тур. пакет включително – в случай на пътувания с продължителност, по – малка от 2 дни


Начин на плащане: депозит – 30 % от пакетната цена; доплащане - 15 дни преди датата на отпътуване.

Срокове за анулации и неустойки:

  • За резервации направени по тарифи РАННИ ЗАПИСВАНИЯ за всички видове програми – 95 % от внесеният депозит.
  • За автобусни програми по редовни цени:

- От деня, следващ деня на записването до 60-тия ден преди датата на заминаване – 10% от основната цена на пътуването на турист.

- От 59-тия ден до 10-тия ден преди датата на заминаване – 30% от основната цена на пътуването на турист.

- От 9-тия ден до 1-вия ден преди датата на заминаване – 100% от основната цена на пътуването на турист.

  • За празнични оферти (Великден, Майски празници, Коледа, Нова година и др.) по редовни цени:

- От деня, следващ деня на записването до 91-тия ден преди датата на заминаване – такса резервация 30 лв. на турист, освен случаите когато има издаден самолет билет. Тогава важат условията на превозвача.

- От 90 до 60 дни преди датата на заминаване – 30% от основната цена на пътуването на турист.

- От 59 до 31 дни преди датата на заминаване – 50% от основната цена на пътуването на турист.

- От 30 до 1-вия ден преди датата на заминаване – 100% от основната цена на пътуването на турист.

Необходими документи и условия на пътуване: лична карта или международен паспорт с мин. 6 месеца валидност от датата на отпътуване за български граждани. За деца до 18 г: международен паспорт , нотариално заверена декларация от непътуващия/те родител/и – оригинал и копие, копие от акта за раждане, копие от страницата със снимката в паспорта. Офертата не е подходяща за лица с ограничена подвижност. Няма паспортни, визови, медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.

Забележка:                                                                                                                                                                                         

Туроператорът предоставя възможност за сключване на допълнителна застраховка “Отмяна на пътуване” съгласно Закона за туризма, покриваща разходите за анулиране на пътуването, за съкращаване и прекъсване на пътуването, поради здравословни причини на пътуващия, негови близки и др., съгласно условията и тарифите на застрахователната компания. Повече информация в офиса на агенцията. Туроператорът не възстановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзиятa.

Туроператорът предоставя възможност за сключване на мед. застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" на по - висока застрахователна премия, както и доброволна застраховка за покриване на разходите за съдействие, включително репатриране на пътуващия в случай на злополука, болест или смърт, стоматологични услуги, загуба на багаж и други според изискванията и тарифите на съответната застрахователна компания. Повече информация в офиса на агенцията. Туроператорът не възстановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзиятa.

Туроператорът НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информацията, поместена в сайтовете на посочените туристически обекти. Възможно е да настъпят промени.

Туроператорът си запазва правото на промени в последователността на изпълнение на програмата по независещи от него причини и не носи отговорност за туристи, недопуснати от съответните гранични власти.